Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Du, ja! Men jag då? När jag står och förfryser lem efter lem måste jag fortfarande stå och fånglo på samma match. Nåja. Som tur är har sektion Himmelsblå ett batteri ramsor att värma sig med som räcker hela vägen till Allsvenskan 2008.
"Vi har kommit hit för att se Gefle göra mål. Erat anfall krossas av en backlinje av stål. Woxa är vår lagkapten och Jossa värmer bänk. Himmelsblå marscherar på." om det inte blir den vanliga "Vi har kommit hit för att se Gefle göra mål. Erat anfall krossas av en backlinje av stål. Jossa är vår lagkapten och Woxa vår idol. Himmelsblå marscherar på."
Smgrf. Borde inte inte nämnt det där i-ordet. Orsaqusten kan vakna.