Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
"Brynäs petar sina stjärnor"
Ursäkta en gammal magister men i min vokabulär så betyder "petad" att man för dagen är sidsteppad pga att man inte anses räcka till.
Trodde det gällde även för de flesta sportintresserade men det gäller tydligen inte medias "experter".
Man förnedrar sig tydligen och riskerar sitt rykte (om man nu nånsin haft nåt..) bara för att få till en klatschig rubrik som ska ge uppmärksamhet.
Skit i att det är helt uppåt väggarna och saknar all form av faktisk substans.
En undran:
Alla spelare säger sig vilja spela så mkt som möjligt.
Blir inte den effektiva speltiden per spelare LÄNGRE om man går runt på 3 femmor istället för på 4?
Du får ju spela betydligt mer NÄR du spelar, vilket i slutändan gör att du totalt sett sannolikt får MER speltid än vad du normalt sett hade fått med 4 femmor.
Har våra spelare svårt med matematiken? :-)