Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Jag hänvisar bara till Gävlelasses kloka ord i frågan:
""Men att ersätta Molin och Dackell med Gynge och Salle är ju så befängt att jag inte tror att Myling var speciellt seriös i det påståendet."
Sjödda och Danne är fortfarande ett klart bättre alternativ än Andersén och Carlsson. Att byta rakt av som du föreslår vore vansinne. Möjligtvis att man försöker fasa in dom via mer speltid än vad dom hittills fått, men det borde väl finnas nån anledning till varför en erfaren ES-tränare valt att låna ut både Andersén och Carlsson.
Och svaret tror jag består av 3 saker:
Dom får nu mkt speltid inför JVM.
Vilket i sin tur automatiskt gynnar Brynäs i det långa loppet.
Plus att man helt enkelt anser att dom ännu inte riktigt tar en ordinarie plats i laget.