Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Sen ser jag ingen anledning att ha Molin och DJ på bänken, båda är runt 35 år, bättre att ha med Salle och någon av Andersén/Carlsson.
Sjödin har ju varit bedrövlig å hinner inte med i elitserietempot, han var ju till och med nerpetad till 3:e backpar, så in med Andersén/Carlsson istället.
"men det borde väl finnas nån anledning till varför en erfaren ES-tränare valt att låna ut både Andersén och Carlsson."
Erfaren es-tränare, vem menar du då? kan ju inte vara Doffen Östblom, han har ju aldrig varit huvudtränare för ett seniorlag förut och än mindre något es-lag.
Jag tror inte det gynnar brynäs att ha dessa spelare utlånade, istället blir det besvikna på brynäs, när gamla föredettingar får spela hur risigt som helst och ändå inte blir petade.
Fortsätter detta kommer minst hälften av våra utlånade spelare att lämna brynäs inför nästa år, kom ihåg var du läste det först.
Enda anlednigen till att dessa unga spelare är utlånade är att då "slipper" brynäs sportsliga ledning peta sina gamla polare. Ett lika enkelt som fegt beslut.