Bengt: Leksand imorn, blir tufft mot ett av seriens formstarkaste lag medans vi är i en svacka Historiskt sett har vi alltid svårt mot leksand också Hujedanemig..
{370}: Haha, ni är lite som när Kungen sitter på Stureplan ihop med statsministern och ser att priset på Hummer ökat.
Kungen: Nä. Lill-Uffe, detta håller inte , vi måste sänka skatterna för oss hummer-behövande. Börjar bli dyrt detta.
Lill-Uffe: javisst, Ers Majonäs, men inflationen då? Hur kan jag försvara detta inför Folket?
Kungen: Bry dej inte Lille vän, det får Fröken Svantesson hantera på sedvanligt sätt, lägg ner några sjukhus, har man inte råd med privat vård ska man inte gnälla över skattefinansierad hummer.
janersa: Tyvärr utifrån det jag har sett på sistone nu så ryker de duktigt med 0-4 oavsett lag , sorry för min pessimism men jag älskar mitt Färjestad så in i helvete och önskar att jag har jävligt mycket fel.
Historiskt sett har vi alltid svårt mot leksand också
Hujedanemig..