Tappat tron på detta lag. Tittade inte ens, såg på modo istället i hopp om att de skulle vända. Har aldrig sett en matchserie där domaren så ofta blåser av då spelare (hv) ligger "skadade". Att spelaren sedan dyker upp i nästa byte är riktigt irriterande.
Bobben : Det är på tok för mycket diving och embellishment som också verkar öka. Även FBK är skyldiga t.ex. Oscar Steen.
Detta är ett otyg som behöver utrotas genom stenhårda straff och avstängningar, annars börjar vi snart likna fotbollen. Men Svartvadet sa i en match "att det är klart man förstärker lite". Suck.
janersa: precis för varje match som djurgårn vinner nu så hårdnar rövslickeriet på de timma för timma för att sedan när de är klara för shl brista ut i en helt sinnessjuk och opropotiornerlig lovsång till stockholmshelvetet.