Portello: Skrämmande tanke att förlora mot Boden två år i rad, det orkar jag nog inte med. För att abstinensen ska lugna sig krävs nog en seger. Du låter dock ut att ha det ännu värre, när du till och med funderar på att gå på dansuppvisning i kväll. Men det måste vara känslan av att befinna sig i närheten av is som lockar, eller??
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Du låter dock ut att ha det ännu värre, när du till och med funderar på att gå på dansuppvisning i kväll. Men det måste vara känslan av att befinna sig i närheten av is som lockar, eller??