Lulekickan: Äsch, han var säkert bara BIF-supporter, det skulle i sådana fall förklara hela hans agerande. Kan väl skicka upp den då, om du måste tjata så hemskt om MODO-muggen. Börjar tro att du är lite smygmodoist ändå! :-)
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Kan väl skicka upp den då, om du måste tjata så hemskt om MODO-muggen. Börjar tro att du är lite smygmodoist ändå! :-)