Portello: 5-2 till LHF. Rönnqvist är ju på vift med 3:- så han lär ju inte göra några mål. Fagemo gör nog två mål trots att han kanske saknar kedjekamraten JR lite, Burra ett, Miche J ett om han spelar och Bulan ett, alternativt två han också om Miche J inte spelar.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?