LHF verkar ju nu vara på gång och fortsätter man jobba för varandra kommer klättra uppot i tabellen. Men Timrå verkar ha lika lite vilja som LHF hade de första matcherna. Hittils är ju SAIK ett av de lag som spelat den mest sevärda hockeyn och är välförtjänta serie ledare.
alfnisse: Ser att ett Warg(h)-sammarbete har gett MoDo 1-0 mot Brynäs.Kommer Gävlelagets fjärde raka förlust ikväll? Och Tälje har 3-0 på DIF. Ska hemmalaget resa sig eller ska det bli tre viktiga pinnar för SSK?
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Hittils är ju SAIK ett av de lag som spelat den mest sevärda hockeyn och är välförtjänta serie ledare.