Paddan: Det är för tidigt att säga ännu även om det finns några som jag skulle vilja höjde sig något snäpp. Junkka t ex. Igår var Bäärnhjelm klart bättre än honom om jag skulle rangordna backarna, fast Junkka har kapacitet att prestera bättre så jag hoppas han plockar fram den innan premiären.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?