Lindberg Råkkar: "10p och 6 lag mellan oss och Rögle på bara 8 matcher det är väl nästan inte ens en teoretisk chans längre."
Nej, att vi skulle rasa ner till kvalet ar inte realistiskt och jag ar precis som du inte saker pa att det ens ar teoretiskt mojligt langre. Jag vet inte riktigt hur manga inbordes moten som aterstar mellan lagen bakom oss men det borde vara hyggligt manga anda.
The Övertornaå Connection is invincible, engelska på ett svenskt forum men va faan ;-) Vilka hockeylirare Linu och Johan är, i dag fick man både ståpäls och tår i ögat när dessa grabbar visade sina färdigheter på isen i Delfinen! Fyy fasen vad stolt jag är över att få ha dom i sitt lag och njuta av deras ishockey konster! Till alla som kan råder jag er att ta till vara på dessa datum då grabbarna går att beskåda i Delfinen: MÅN 16 FEB 19:00 Luleå - Rögle, LÖR 21 FEB 16:00 Luleå - HV 71 och TOR 26 FEB 19:00 Luleå - Skellefteå. Sedan hoppas vi på några fler matcher i slutspelet men dessa vet vi inget om idag!
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Nej, att vi skulle rasa ner till kvalet ar inte realistiskt och jag ar precis som du inte saker pa att det ens ar teoretiskt mojligt langre. Jag vet inte riktigt hur manga inbordes moten som aterstar mellan lagen bakom oss men det borde vara hyggligt manga anda.