Portello: Enligt länken så står det så här i faktarutan: "När ambulans inte finns närvarande knyts samarbete upp med lokal räddningstjänst. Målet är att en ambulans ska finnas på plats inom tio minuter." Länken är från SVT och ca 1 år gammal. Vilket avtal just LHF har framgår inte här i alla fall.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?