Jesper Jonsson: vaffan, Raffl är ju med i den här matchen. Kom han in efter matchstraffet eller har han varit så osynlig att det tog mig så här länge att notera honom? :-)
LL: Raffle lirade ett byte i 1:a redan, dock är väl han likt resten av laget totalt osynliga idag. Den enda som varit synlig är väl Sandström just när han skymde Nilsson. Det hade varit bättre om han varit osynlig då oxå.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?