Bolivar: Nu rasade vi ihop fullständigt. Jag kan oxå tycka Kallio är på Modig lite när han genar genom målgården så vore väl inte helt fel blåsa där för spelare i målgården. Men sen är det ju Ejdepalm som lyckas tackla han totalt ur balans. En timeout nu vore nog inte helt fel, det som varit så tryggt under 45 minuter är nu ett minne blott.
Bolivar: tyvärr har LHF tappat mer eller mindre allt nu, det började med Fabricius höga klubba. Tycker inte att man kan säga att det bara är otur heller, man måste helt enkelt hålla nere klubban på ett bättre sätt.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?