Dysso: MIF är inte dåliga om du tror det titta i tabbellen. Själv tycker jag att Lule spelar lite onödigt för många passningar och sånt gå på mål direkt istället gör som Toivo i MIF..
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Själv tycker jag att Lule spelar lite onödigt för många passningar
och sånt gå på mål direkt istället gör som Toivo i MIF..