Portello: Tycker att sportradion ballat ur, nu känner man ju inte alls igen sig i musikutbudet. Tidigare var det alltid samma 20-talet låtar som vevades om och om igen. Ungefär som det Demis Roussos-band som min lokala pizzeria envisades med att köra dag ut och dag in i flera år. Men, när får man någon sjyst hårdrock i Sportradion? Eller Dire Straits som alla idrottare verkar lyssna på, är det så att det endast är personer som gillar Dire Straits som blir elitidrottare?
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Men, när får man någon sjyst hårdrock i Sportradion?
Eller Dire Straits som alla idrottare verkar lyssna på, är det så att det endast är personer som gillar Dire Straits som blir elitidrottare?