Paddan: Jo, en representant för Verket för Högskole serivce var åskådare på matchen och råkade av nån underlig anledning hamna under Finnström och Wennerberg. Därför sa jag att allt hamnade på VHS. Absolut inget annat.
Tilläggas kan att att Wennerberg klappade med klubban i takt med applåderna där han satt i utvisningsbåset när Finnström reste sig upp. Det tycker jag var snyggt gjort. Ärligt talat så var det inte meningen heller. Wennerberg spelar tufft och fränt och den här gången var det lite otur med i bilden. Inget avsiktligt.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Tilläggas kan att att Wennerberg klappade med klubban i takt med applåderna där han satt i utvisningsbåset när Finnström reste sig upp.
Det tycker jag var snyggt gjort.
Ärligt talat så var det inte meningen heller. Wennerberg spelar tufft och fränt och den här gången var det lite otur med i bilden. Inget avsiktligt.