M.Lemiux: För några år sedan fick Cmore för sig att släppa fram idioten brännvinsjournalisten att "kommentera" men nu har de kört med en dåre till Apsupporter senaste året och det är lika vidrigt som då.
När Forsberg blek manglad i kombination med att "sållet" kör en Hadelöv, kastar sig fram med skridskorna först för att "krocka" sitter den jävla idioten till kommentator och talar om att "Foppa har ju varit avstängden länge sedan han armbågstacklade djurgården Fernström och nu gör han det igen på Svensson...."
Fyfan.
Och nu står det 3-2, återigen räknas Harju som målskytt så han är ansvarig för fyra mål idag.
Och efter målet en massa tryck från Luleås sida följt av att vi åker på utvisning . Var väl tvungen, 3-3 hängde ju i luften.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?