Daddeh: Jo, om de inte kör som ofta tidigare att ett par eller en zebra får köra flera matcher i samma slutspelslinje. Vi får se. Peter Hejsanhejsan Anderssons inflytande kanske sträcker sig ända upp till Delfinen. Gissningsvis ringer han zebrorna i periodpaus hejsanhejsan för att förklara läget, liksom han ringer kompisen hejsanhejsan Lärling i situationsrummet om något i målgåtd ska bedömas "Luleåspelaren får ju INTE stå där och störa" samt "den där Ulfven stör ju inte" hejsanhejsan!
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?