Sven.Savage: Haha, ja...undra hur många white russian och hur många lådor billigt radioaktivt rödvin som gått in nu... När fakta läggs fram som fullständigt krossar Uffe och hans mindre begåvade side-kick som nog kan liknas med en liten Imp som sitter och väser med sin tunga i Uffes vaxfyllda öron, så kommer det ju inte direkt seriösa kommenterar tillbaka utan det tas bara fram gammal skåpmat som redan avhandlats.....eller så kommer det ut en massa fyllenonsens. Skulle va kul och träffa dessa två herrar på riktigt och prata hockey...men jag antar att Uffe snabbt skulle krypa tillbaka i vinlådan med lille Imp-Barbro sittandes på Uffes axel samtidigt som Impen rensar Uffes öron med orm tungan,
M.Lemiux: Ja det var inte många vettiga svar vi fick ur dem, utan blev mest en massa annat tjafs. Urbilden av troll att dodga ämnen och dra ner det till sandlådenivå. Faktiskt också undrat lite hur de är i person. Tror inte ens de skulle våga se en i ögonen utan bara titta på sina håriga fötter. Normala människor beter sig inte online som de där två gör oprovocerat. Däremot i sin unkna källare där de sitter och käkar ostbågar medan de ser på vuxenfilmer (Ciccolina och hästen är tydligen fortfarande på topp 10-listan i deras lokala videobutik :P) känner de sig oövervinneliga :)
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
När fakta läggs fram som fullständigt krossar Uffe och hans mindre begåvade side-kick som nog kan liknas med en liten Imp som sitter och väser med sin tunga i Uffes vaxfyllda öron, så kommer det ju inte direkt seriösa kommenterar tillbaka utan det tas bara fram gammal skåpmat som redan avhandlats.....eller så kommer det ut en massa fyllenonsens.
Skulle va kul och träffa dessa två herrar på riktigt och prata hockey...men jag antar att Uffe snabbt skulle krypa tillbaka i vinlådan med lille Imp-Barbro sittandes på Uffes axel samtidigt som Impen rensar Uffes öron med orm tungan,