Sven.Savage: Ja Du, det skulle jag också velat se.. I Sverige skulle det väl ha vart kvinnor från LRF´s typ.. *asg* Namnen är hur sjukt fräcka som helst, en kul grej är att NHL ofta går in med lite dollar för att stötta och då brukar deras namn dyka upp i lagets namn, men att dom eventuellt stöttade Thai hockeyn hade jag ingen aning om..
7943: Yep:-) Läste att Jimmy Oduya körde i ett av lagen under lockouten för tio år sedan. Badstrand på dagarna, hockey på kvällarna, tråkigare kan man ha det.
Vi kanske ska ta en Thai-semester och erbjuda oss ansluta? Klong Tong Whalers tröja vore kul att ha burit, omgiven av ferocious Thai females:-)
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Ja Du, det skulle jag också velat se..
I Sverige skulle det väl ha vart kvinnor från LRF´s typ.. *asg*
Namnen är hur sjukt fräcka som helst, en kul grej är att NHL ofta går in med lite dollar för att stötta och då brukar deras namn dyka upp i lagets namn, men att dom eventuellt stöttade Thai hockeyn hade jag ingen aning om..