Sven.Savage: Ja och nu ryktas det att WayHollo fortfarande har känningar av hjärnskakningen som skickade honom ut ur KHL och att det är den VERKLIGA anledningen varför han inte debuterat ännu, pappersstrulet var bara ännu en apsanning. Passar ju perfektin i apmallen hur deras värdegrund om nödlögner skall användas, vem är förvånad? Troligtvis såg näsan mellan fingrarna betr hjärnskakningen när WayHollo hamnade på återvinningen och Brynäs började tokbuda. Hade han hamnat hos Bulan fick han nog räkna med sönderskurna bildäck och inte kunna visa sig på schtaaan. 500 loppor i månaden utan att gå att använda, vinnare är WayHollo och Bulan :)
DansbandsWolf: He he, det är ju fantastiskt, även Way Hollo hänger på den välbetalda sjukstugan? Då kommer snart fru Distriktsläkaren ut och förklarar att det handlar om en lower body, För jag utgår från att när Way Hollo är inblandad, handlar det inte om det stora huvudet. Troligen en s k kioskskada, där kan det gå livligt till i kön, har jag hört. Kioskkönskador är inte att leka med:-)
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Troligtvis såg näsan mellan fingrarna betr hjärnskakningen när WayHollo hamnade på återvinningen och Brynäs började tokbuda. Hade han hamnat hos Bulan fick han nog räkna med sönderskurna bildäck och inte kunna visa sig på schtaaan.
500 loppor i månaden utan att gå att använda, vinnare är WayHollo och Bulan :)