lifesson: Japp, mina semifinaler också...men jag tippar så här:
Växjö - Linköping 4-2 HV71 - Frölunda 4-3
Final blir alltså mellan Växjö och HV71 där Växjö vinner med 4-3 i matcher. Hade som det såg ut efter halva säsongen tippat er som vinnare av bucklan, men ni verkade få lite soppatorsk så därför tror jag att det tar stopp i semin....men hittar ni tillbaka till formen kan det mkt väl bli andra raka :)
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Växjö - Linköping 4-2
HV71 - Frölunda 4-3
Final blir alltså mellan Växjö och HV71 där Växjö vinner med 4-3 i matcher.
Hade som det såg ut efter halva säsongen tippat er som vinnare av bucklan, men ni verkade få lite soppatorsk så därför tror jag att det tar stopp i semin....men hittar ni tillbaka till formen kan det mkt väl bli andra raka :)