Sven.Savage: Vad i h-vete är detta för säsong?? Total dominans i spel ocg chanser igen men 3-3 efter full tid trots 3-1 inför sista....två jävla fucking turmål mot oss igen...Lassi sover vid 2-3 och 3-3 ytterligare ett självmål...det är väl typ tredje eller fjärde självmål på samma sätt redan denna säsong.
Ja, jesus....förlust och ingen trea..IGEN. Vad i fan...allt stämmer i spelet utom att vi gör inga mål på alla 70 öppna lägen samt att motståndarna gör mål IGEN på chanser som inte ens egentligen är chanser. En förklaring är att det står en olyckskorp i form av Roger Kyrö i båset...vi minns ju hur det gick sist han stod där tre år i följd...måste väl finnas nån annan att ställa där istället, typ en uteliggare eller vad som helst. Tror Kyrö bringar otur.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?