Tarasov: han kom som talangfull junis och vi hoppades att han skulle spela in sig men han fick inte så mycket förtroende av Fagervall, mest brnkarlinor vilket knappast var hans grej och sedan kom en hjärnskakning tyvärr plus att han blev avstängd för någon fånig substans i något kosttillskott eller vad det var.
Ser nu att han är klar för er och hoppas han kan få med sig sitt fina junisspel i seniorhockey😌
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Någon här inne som minns denna unga mans framfart på isen?