Ser att Chris blir ny sportchef i Rögle, ska bli spännande och se hur han fixar det. Kommer säkert att göra ett bra jobb och lite kul att han börjar om på samma ställe som det startade när han kom till Sverige. Får önska honom lycka till!
Blister Brigade: Han kommer nog göra ett bra jobb och det är bara att önska honom lycka till. Synd dock att han inte jobbar i Luleås organisation, men det fanns väl helt enkelt ingen plats just nu.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Kommer säkert att göra ett bra jobb och lite kul att han börjar om på samma ställe som det startade när han kom till Sverige. Får önska honom lycka till!