Tuff match för Anders ikväll när Islanders vann med 5-2 och Anders fick drygt 86% räddningar, svårast i första perioden 3-1 med 13 skott på Anders.
Värre ändå för Kung Henrik i NY Rangers som blev utbytt redan 17 minuter in på första perioden då han släppt in 0-3 på 6 skott, när Tangers till slut förlorade mot TFlorida med 4-5.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Det var meningen att Anders Nilsson skulle ha tagit spaden, men han insjuknade före match och Jacob Markström fick fortsätta.
Om en timme är det ny match för Vancouver i the Big Apple, denna gång mot Islanders, och enligt vissa är det klart att Anders tar spaden.
LYCKA TILL NU, ANDERS!