Sven.Savage: tror det är oerhört svårt att samarbeta med en klubb i ettan då det inte är tillräckligt bra nivå för bra utveckling. Jag hoppas att Pite tar sig upp vid nått tillfälle för om inte annat att kunna se lite vettig hockey på hemmaplan och om dom fixar det skulle det vara riktigt kul om både lhf och saik skulle bidra med spelare. Som du säger Sven väldigt nära för båda klubbarna. Tror att Asplöven hade tyvärr sitt säte lite väl "långt bort" för att kunna attrahera många att flytta dit och det borde vara lättare för Pite som är en väldigt trevlig stad att bo i
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?