Sven.Savage: 4 av sex möjliga poäng under Skånetrippen, jo jag är nöjd riktigt nöjd över det. Lassi stabil och Gunler GWG, livet är underbart! Noterar att apförvärvet Jensen visade sekttakter och lär bli avstängd gissningsvis 5 matcher återfallsförbrytare som han är. Kan inte dölja min rena och sanna skadeglädje :) Som grädde på moset torskade röde Roger och kaffelaget från Karlstad, det var en bra kväll.
Noterar publiksiffran i Aparenan 3886 wtf! 3886 i en hemmamatch direkt efter löning och med ett lag som går som tåget..???? Är hockeyn död i Schtaaaan? Har Apbefolkningen hittat ett substitut bland vinteridrotten i Apschtaaaan? Curling? Vintersim? Skoteråkning? Kast med liten boll? Vad fan har hänt? Eller är man bara less på hur Tommy Dalton ollat den speediga Aphockeyn och infört styrspel, bisvärm och sarg ut? Tror det är hela sanningen! Nä fortsätt ”stanna hemma idioter” och spara pengarna till någonting kul i sommar :)
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Lassi stabil och Gunler GWG, livet är underbart!
Noterar att apförvärvet Jensen visade sekttakter och lär bli avstängd gissningsvis 5 matcher återfallsförbrytare som han är.
Kan inte dölja min rena och sanna skadeglädje :)
Som grädde på moset torskade röde Roger och kaffelaget från Karlstad, det var en bra kväll.