Clarence: Ja, så är det. I detta nu har vi en del som ordnat pinnar fint, men under vissa tider av året. Inledningsvis speciellt Connolly med kamrater, på senaste tiden Olle med kamrater och emellanåt Emil, ja t o m Fabbe visade sig kunna måla. Men nu är det i stort sett tomt. Inga jättechanser man får till men dock ett antal och då är krutet torrt, eller om det är vått. I vilket fall kan man aldrig vinna om forwards i match efter match inte lyckas.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?