DansbandsWolf: Som jag skrev nyss på Skellefteås forum: "Vi i MoDo är förbannat stolta över våra spelare i damlaget. Tycker att de visar en inställning som många herrspelare borde ta efter och lära sig av. Blod, svett och tårar innan de ens plockar ut en lön. Full respekt!"
Costanza: Håller med om att DaMooDoo är värda all respekt och hade ni inte tappat så många av era bästa till andra lag skulle ni nog...redan under årets serie trodde jag att ni kanske skulle nå fram och jag räknade med att DaMooDoo skulle bli största hotet mot ett nytt SM-glud för Luleås damer. Nu blev det ju DamPungen som fick möta er i semi, så vi slapp möta er i slutspelet.
Men många damlag har mobiliserat kraftigt nu och kommande SDHL-säsong blir minst sagt oviss. Kanske dags för DaMooDoo nu?
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?