Sven.Savage: Vilka fruktansvärda kommentatorsinsatser. Dusan visar att han skiter i hockey och dicken gör sig själv till ett rejält åtlöje, vilken bombning!!
Jag tror nästan dicken gjorde det sämre än bäckis klassiska bombning i lilla sportspegeln 😂
Av matchkommentarorerna gel jag Nisse godkänt men den andre jeppen var så usel så jag höll på att dra på TV:n en smäll.
bisterfinnen: Jo, trist, men ska man säga något positivt så är det bättre som nu att de framhåller att det är spännande och bra matcher, i stället för som Mikael Renberg som bara satt och gnällde första året.
Men att ensidigt hylla anfallshockey a la tuta-och-kör utan att påpeka att båda lagens försvarsspel var sådant att det borde ha ohyllats; det inger inte respekt.
Jag hade trott att Dicken skulle vara underhållande, men första matchen var han mest rädd att prata, och nu blir det plattityder. Han kanske skulle behöva premedicinera sig med lämplig dryck eller rök för att släppa loss och tala ur skägget.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Jag tror nästan dicken gjorde det sämre än bäckis klassiska bombning i lilla sportspegeln 😂
Av matchkommentarorerna gel jag Nisse godkänt men den andre jeppen var så usel så jag höll på att dra på TV:n en smäll.