1 jävla fucking 0. Jag slår vad om att det var fel att döma bort målet på slutet dessutom... Fan också. Jag hade förvisso räknat med torsk, men nog blir jag lite besviken ändå. Usch, aldrig kul att torska, men jämfört med hur det lär kännas i Gavloe med omnejd nu så känns vår förlust i dag ganska lätt att bära.
DIF avgör mot VF med nio sekunder kvar. Har inte Frölunda lärt sig att perioderna håller på till 20.00 och inte 19.50 efter att Fagemo gav dem en lektion förra helgen? :-)
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
DIF avgör mot VF med nio sekunder kvar. Har inte Frölunda lärt sig att perioderna håller på till 20.00 och inte 19.50 efter att Fagemo gav dem en lektion förra helgen? :-)