Sven.Savage: Ännu en bra vecka med ännu en skön vinst nere i Timrå, Luleå vinner mot ett starkt Örebro och Teg körde tidigare i veckan över "Lillpite" med förkrossande 0-11 i deras hemmaborg.. Man behöver inte nämna vilket lag som i veckan som vanligt föll mot ett starkt Fbk!.. Skål på er alla, nu blir det ännu en McAllan till NHL matchen på SVT2...
7943: Ja, Burkölen imponerade och det lutar allt mer mot att det blir en återkomst till högsta ligan änk-ligen efter en vinst i kvalet mot ett rumphugget SHL-jumbplag.
Jag ser ju gärna att det är Apan ni spöar i kvalet, men skulle de mygla sig kvar en säsong till kommer det ju att bli trevligt att de så ofta - 8 ggr - ska få stryk av er och Luleå.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Ännu en bra vecka med ännu en skön vinst nere i Timrå, Luleå vinner mot ett starkt Örebro och Teg körde tidigare i veckan över "Lillpite" med förkrossande 0-11 i deras hemmaborg.. Man behöver inte nämna vilket lag som i veckan som vanligt föll mot ett starkt Fbk!..
Skål på er alla, nu blir det ännu en McAllan till NHL matchen på SVT2...