{370}: Beklagar, iofs gynnsamt för oss, för att säkra så hög slutplaccering som möjligt, men ni har ju varit grymt drabbade av spelare borta under säsongen. Plus att ni blivit pålurade sållet mApKyss, men nu lär väl Holm få behålla spaden säsongen ut.
Kraftbryt nu och första halvan av perioden precis så intensiv som man väntat sig. Tycker att Luleå kommit ut bra idag, men helt klart har Röglet haft bättre chanser, bl a under PP.
0-0 fortfarande, men helt klart att Röglet kommer in i vårt slott bättre och får fram lägen längre bak för sina farliga backar.
Medan Luleå ofta har svårt att komma förbi Röglets blå, där de ställer upp en svårforcerad mur.
0-0 fortfarande, men skulle jag gissa på resultatet efter det vi hittills sett skulle det bli 1-5...
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?