Lille Gustaf klev plötsligt av under straffläggningen och Mannekängen fick kliva in och kastade då in alla puckar. Lill-Gustaf är ganska skör, tycker jag, kliver helt plötsligt av sedan han kollapsat mentalt. Pånimmer om Malmös Alsenfelt som ofta är bästigast men så kliver av för att han brutit ihop och gnyr att alla åke på mig.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?