Sven.Savage: Inte helt sanningsenligt dom tog över helt i tredje tror det vart 17 - 2 i skott i den perioden så att dom hängde två kassar där var väl inte orättvist tyvärr och tjafset tycker jag inte gav dom 1 poäng utan det var mer vår mentala genomklappning i tredje
Dembo: Antagligen la ni av att lira eftersom motståndet var så beklämmande och därför fick de ett antal meningslösa skott på mål plus att de tyrligen fick in några snedstudsar på mannekängen Armalis.
Men i sudden såg ni till att inte tappa mer än en pinne. Bra gjort!
Dembo: Dock så var det en solklar crosschecking på Swingerli som gjorde att vår back hamnade utanför målet och dom kunde mata in kvitteringen så små harmlösa slag med klubban tar herrarna i svartvitt utvisning för men rejäla crosscheckingar skiter dom i men men det är väl bara att gilla läget och anpassa sig till deras knepiga nivå
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?