Sven.Savage: Vill nog räkna in även Brynäs och Malmö till kandidater till play-out eller vad dom nu kallar det nya kvalformatet visst Malmö har haft en uppåtgående formkurva men det år för tidigt att helt avskriva dom för kval och Brynäs måste vinna, vinna i sina hängmatcher och det kan bli tufft med tre matcher i veckan för dom så den som lever får se
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?