Sven.Savage: Bättre läge än såhär får vi nog inte att överraska , skulle väl vara om Ragge också fick följa med upp , om inte annat i form av hockeyfarsa
eltifoso: He he, jag blev tillräckligt nervös när jag såg att ragges ättelägg är med. Tacksam att inte stabben också är på plats, då hade vi varit helt körda, förstås. Nu har jag inte kollat upp ragges stats men jag är tämligen säker på att den ser ut ungefär så här: Matcher mot Luleå Hockey 76 stycken. Vinster mot Luleå Hockey: 76 stycken.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Game On