Underbart av Shinnimin, kommer mot Gelinas vid blå. Lurar denne upp på läktaren att köpa korv. Blir naken med Armalis. Lurar denne upp på läktaren att köpa korv.
MEN HERREGUD, GRÖNJÄVULSBJÖRK ÄR DU HELT JÄVLA GALEN!
Djurgårdaren Paul Carey krossar omkull en Luleåspelare två gånger på fem sekunder bakom vårt mål och några sekunder senare utför han den mest tydliga tripping man se. Han DRAR omkull Andreassons fot bakifrån och fäller denne till isen. OCH zebrorna BLUNDAR! Är de helt j-a felrunkade?
I det informella PP det innebär med Luleåspelare fällda och borta smäller Djurgårn in 2-3.
Fyran, det här är bland de värsta zebrainsatser man sett! Sedan matchen Apan-Luleå för några år sedan då björk-öhlund hittade typ 30 minuter på Luleå, 2 min på en fulspelande Apa.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Hänger 2-2 i öppet mål.
HÄRLIGT!