370: Jo, ni ägde ju ganska länge matchen och hade många nära-chanser men ju längre tiden gick desto bättre kunde vi stänga ned er. Och så naturligtvis att vi har Limpan Omarl och hans femma; vår vinstmaskin:-)
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Kändes som ett rejält fall framåt för oss sen 0-8, ska nog kunna bli ordning på detta med, tar lite tid med ny tränare