Huge: De har skitit i det blå skåpet och alla bortförklaringar hjälper inte men dags att gå vidare. Golfpremiär nästa helg på Vadstena GK och grattis till säkrad plats i SHL hoppas att vi möter er i playin typ 4-0 kanske spelar roll :)
Svanru: Hehe, tackar. Alltid lika roligt att möta er, utom när vi förlorat.. ;-) Lustigt sammanträffande där. Frugan och jag har funderingar (mkt lösa sådana så här långt, mest drömmar...) på att flytta till just Vadstena. Trevlig stad, nära vatten och flera fina golfbanor. Klubborna är framtagna här och det blir ett pass på Enebybergs golfrange på måndag. Det är vad jag får nöja mig med än så länge. Hoppas du får en bra premiär med många birdies...(sagt med avundsjuka i rösten...)
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?