Svanru: Jo. Jag ska räkna lite på det där, men för en dryg vecka sedan var mitt tips som nedan, några omgångar senare tippade jag igen och det blev detsamma. Spontant tror jag också nu att det kommer att bli detsamma.
Funderar lite närmare senare, får se om jag tänker om.
"Så då blir min gissning om slutställning i tabellen följande:
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Funderar lite närmare senare, får se om jag tänker om.
"Så då blir min gissning om slutställning i tabellen följande:
1. Röglet
2. Apan
3. Luleå
4. Öflundran
5. Warulfven
6. Läjkers
7. Öret
8. Trottoaren
9. Oskars
10. Pölsan
11. Malmoe
12. Pungen
13. Djurgårn
14. Timret
Vilket innbär att vi får följande åttondelsfinalwr:
• Öret-Pölsan
• Trottoaren-Oskars
Tror att Pölsan och Trottoaren vinner. Och då får vi i kvarten:
• Röglet – Pölsan
• Apan – Trottoaren
• Luleå - Läjkers
• Öflundran – Warulfven
Följt av följande semifinaler:
• Röglet – Warulkfven
• Apan – Luleå
Och sedan, i final:
• Röglet – Luleå