Lulekickan: förvisso.... men men.... märker väl efter slutspelet..... finns ju det faktum "ingen rök utan eld". För övrigt så verkar det vara väldigt nära att finske landslagsbacken o gamle TIKarn Pasi Petriläinen är på gång tillbaks till TIK o den killlen kan sannerligen fylla Lindmans plats, sanna mina ord. =)
Lite synd om Fagemo..... hade han stannat i TIK hade han med stor sanorlikhet spelat semifinal i år.... :-P
Blir nog en höjdarmatch ikväll.... synd att man inte ser den på plats men ppw duger det också. =)
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
förvisso.... men men.... märker väl efter slutspelet..... finns ju det faktum "ingen rök utan eld".
För övrigt så verkar det vara väldigt nära att finske landslagsbacken o gamle TIKarn Pasi Petriläinen är på gång tillbaks till TIK o den killlen kan sannerligen fylla Lindmans plats, sanna mina ord. =)
Lite synd om Fagemo..... hade han stannat i TIK hade han med stor sanorlikhet spelat semifinal i år.... :-P
Blir nog en höjdarmatch ikväll.... synd att man inte ser den på plats men ppw duger det också. =)