Svanru: Ja, efter ett utvisat fiskrens första matchminuten testade de med FEM Luleåutvisningar i rad, hjälpte Fru Öland med två mål genom PP. Men zebrorna kunde inte avstå plocka bort ett fiskrensäckel från match sedan han crosscheckat Kungsund i ansiktet efter avblåst spel.
Min bedömning är att det våldet var värre än Pontus träff på L-ÄSCH visir, så ska situationsrummet rapportera honom nu?
Sven.Savage: Min bedömning är att det våldet var värre än Pontus träff på L-ÄSCH visir, --------------------------------------------------------------------- Jaa, han borde få ett liknande straff.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Min bedömning är att det våldet var värre än Pontus träff på L-ÄSCH visir, så ska situationsrummet rapportera honom nu?