Sven.Savage: Vi måste snäppa upp oss i 3:e helt klart och få lite spel nere i Fiskrensets zon, Man ser lite det är mycket interference som Fiskrenset pysslar med på icke puckförande spelare i Luleå då man försöker vända upp.....
Sedan ser man på Twitter vår Shinnimin berör jäkla så det ylas om filmningar etc etc känns som han har krupit in under skinnet, Lite till så kommer det hända saker där för man ser även att nog kommer han få läge och sätta puckar också!
{6908}: Shinnimin jobbar ofta hårt som fan. Tidigare år handlade det bara om att han trixade i anfallszon men nu i Luleå har han tagit en nödvändig men ofta mer otacksam uppgift och t ex stod han framför målet och skymde för Rubinen när Limpan pangade in sitt mål.
Men jag håller med. Luleå måste stoppa Fiskrenset bättre nu i tredje. Inte låta dem vara i vår zon för att eventuellt hitta slumpmål.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Sedan ser man på Twitter vår Shinnimin berör jäkla så det ylas om filmningar etc etc känns som han har krupit in under skinnet, Lite till så kommer det hända saker där för man ser även att nog kommer han få läge och sätta puckar också!