Fan också. Warulfven vinner de flesta kamperna efter sargerna i egen zon - och alla kamperna efter sargerna i vår zon. Det lag som vinner man-mot-man- kamperna vinner ofta matcherna och nu är det Ulvarna som tar dem.
Och dessutom - efter lugn blockering av Lassi kastar sig Ulfvar fram och ska mata slag. Jävla aphockey!
Nu är det alltså Ulfven som styr spelet och fortsätter det så här tar de matchen.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Och Skrikegård njuter ihjäl sig, han måste ha kommit flera gånger i kalsongerna av att Ulfven fått till spel.