Osj02: Fast.. han " försvarade sig bara " emot en spelare som försöker gå efter pucken, man ser klart och tydligt att han trycker ifrån med sin arm emot ansiktet på muzik
9108: Han trycker till med hela kroppen och där sitter armen fast, ser ingen arm som flaxar ut utan den hålls dikt mot kroppen men han hoppar in tacklingen med extra kraft, ja inte vet jag men det blir garanterat inget av detta. Tycker domarna var rätt ok idag och hyfsat lika nivå åt båda hållen, Nu lämnar jag allt med sånt domarsnack och njuter av segern. Det ringer fortfarande i öronen, vilken överjävligt stämning, nästan som i lördags.
Så om jag åker och tacklar någon i huvudet, så försvarar jag mig bara emot en " tackling " som jag kanske åker på av motståndarna. Okej men då vet jag hur hockey fungerar
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?