mattias - 74: Ja. Själv saknar jag Fredrik Svensson. Han var ett rent vaccin mot fula och brutala påhopp av motståndare. Räckte med att han fanns med i matchen, så skötte sig motståndarna.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Man saknar spelartyper som Bautin i Luleå, vad var det han kallades? Bam Bam Bautin ;)